Welcome to family Torén

Welcome to family Torén

Allt väl i Bangla!

familjenSkapad av webmaster ons, augusti 29, 2007 21:55:23

Blog ImageVi Torenarna är en familj som hemma i Sverige bor på Marstrand, en underbar plats med underbara människor. Ö livet och havet ligger oss nära om hjärtat. Kicki och Daniel är sjuksköterskor och arbetar på Sveriges bästa sjukhus, Kungälvs! Vi har haft möjlighet att arbeta i Bangladesh under tre perioder tidigare med bistånd och det är vi oerhört glada för.Vi har arbetat för Pingstkyrkan i Kungälv och Marstrand där vi känner ett stort stöd.

Nu från augusti är vi åter i "Gyllene Bngalen" Bangladesh och denna gång i nordvästra delen av landet. Vi bor på ett elevhem med 250 flickor och pojkar och där är det intensivt! Lydia läser på en engelsk skola i närheten. Lukas och Hanna är på den goa boardingskolan Hebron i södra Indien.

Kontakta oss med på något av följande sätt:

Daniel: daniel@torenarna.se tel: 0088 017 26008223
Kicki: kicki@torenarna.se tel: 0088 017 27513119
Hanna.Toren@hebronooty.org och hanna@torenarna.se
Lukas.Toren@hebronooty.org
lydia@torenarna.se

Adress:
Toren
C/O Agape Social Concern
P.O Bapki
Thana Birganj
District Dinajpur
Bangladesh

  • Kommentarer(1)//www.torenarna.se/#post3